Angielski z Franklinem. Angielsko-polski słownik obrazkowy

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Debit
ISBN: 978-83-7167-312-2
Wiek przeznaczenia: 3+
Cena: 30 zł

Świetnie skonstruowany słownik dla najmłodszych zawierający ponad 1000 haseł. Każde hasło zaopatrzone jest w zapis fonetyczny, co jest unikatem wśród słowników dla dzieci, zdanie w dwóch językach oraz obrazek. Hasła ułożone są w kolejności alfabetycznej według słów w języku angielskim. Obrazki zaczerpnięte są z książek o Franklinie i wiele z nich można zidentyfikować i przypisać do konkretnych książek, co może stanowić dla dziecka dodatkową rozrywkę. Hasła oraz zdania też w dużym stopniu związane są z opowieściami. Jest to świetna pozycja dla kilkuletnich fanów sympatycznego żółwia.

Obrazki, jak wcześniej wspomniano zaczerpnięte są z powszechnie znanych książek o Franklinie, są zatem ładne i dobrze się dzieciom kojarzą.

Tekst jest oddzielony od obrazków, pisany czarną (część angielska) oraz zieloną (część polska) czcionką. Jest ona dość duża, zwłaszcza same wyrazy są duże i wyraźne. Od trzeciego, czwartego roku życia może być czytana również (oczywiście nie wyłącznie) samodzielnie.

Książka w twardej okładce, na dość grubym, dobrym papierze. przyzwyczajony do książek kilkulatek nie powinien jej zniszczyć.

Świetny pierwszy słownik, właściwie pozbawiony wad. Dla fanów Franklina – pozycja obowiązkowa.

Category: Nasze recenzje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz