Bajki po angielsku

Autor: Dorota Czos

Wydawnictwo: Langenscheidt
ISBN: 9788374763349
Wiek przeznaczenia: 2+
Cena: 20 zł

Klasyczne bajki w wersji angielskiej prezentującej bardzo wysoki poziom językowy, oraz polskiej. Mają one dosyć dużą objętość. Niestety widać, że tekst opowieści jest przygotowywany dla celów edukacyjnych i jest ubogi gramatycznie, gdyż pisany jest wyłącznie w czasie teraźniejszym. Na każdej stronie dodany jest słowniczek obrazkowy (obrazek – dosyć oczywisty oraz wyraz w języku angielskim i jego zapis fonetyczny). W celu zapoznania dziecka z czasem przeszłym, na końcu książki znajduje się streszczenie w czasie past simple. Sporego rozmiaru słownik zawierający zapis fonetyczny również znajduje się na końcu książki.

Płyta nagrana jest bardzo dobrze, jest to nie tyle czytana bajka, co słuchowisko z efektami dodatkowymi. Czytane jest również streszczenie. Na płycie nie jest czytana wersja polska. Tabela wymowy kończąca płytę jest właściwie nieprzydatna.

Obrazki są ładne, bardzo wyraźne i świetnie spełniają swą funkcję, zwłaszcza w słowniczku.

Tekst jest czarny, na jasnym tle, czcionka jest dosyć mała a tekstu na stronie jest dużo, więc nie ma szans, żeby dziecko czytało tą książkę samodzielnie. Polska wersja językowa pisana jest jeszcze mniejszym drukiem.

Książka jest szyta, ma twardą okładkę, wydrukowana jest na dobrym papierze.

Dobra, lecz bardzo krótka seria książeczek prezentująca wysoki poziom językowy i merytoryczny.

Category: Nasze recenzje

- 13 maja 2015

Comments

  1. Moi dzieci nie tylko oglondają z Preply bajki po angielsku bo i czytają książki po angielsku takie mondrale http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2015/09/nauka-jezykow-obcych-czytanie.html

Dodaj komentarz