Nasze artykuły
„Wolność od schematów” – nasz artykuł w Psychologii w Szkole
W styczniowym numerze Psychologii w Szkoleprzeczytać można nasz artykuł pod tytułem „Wolność od schematów”. Zapraszamy do lektury! Kreatywność nie jest luksusem, dostępnym tylko dla wybrańców. Przeprowadzenie twórczej lekcji nie wymaga szczególnego nakładu sił i środków….
„Nauka czytania” – nasz artykuł w Psychologii w Szkole
W marcowym numerze Psychologii w Szkole przeczytać można nasz artykuł na temat nauki czytania. Szkoła może przekonać dzieci, że warto czytać książki. Istnieją różne sposoby na to, żeby czytanie stało się i przyjemnością, i nawykiem….
„Dom w szkole, szkoła w domu” artykuł w Edukacji i Dialogu
W listopadowym numerze czasopisma Edukacja i dialog przeczytać można nasz artykuł pod tytułem „Dom w szkole, szkoła w domu„. Całość artykułu dostępna jest w wydaniu papierowym lu belekronicznym tutaj.
„Czytanie w każdym wieku” artykuł w Edukacji i Dialogu
W lipcowym numerze czasopisma Edukacja i dialog przeczytać można nasz artykuł pod tytułem „Czytanie w każdym wieku„. Całość artykułu dostępna jest w wydaniu papierowym lub elekronicznym tutaj.
„Dorośli uniemożliwiają dzieciom rozwijanie umiejętności prospołecznych” artykuł w Edukacji i Dialogu
W majowym numerze czasopisma Edukacja i dialog przeczytać można nasz artykuł pod tytułem „Dorośli uniemożliwiają dzieciom rozwijanie umiejętności prospołecznych”. Całość artykułu dostępna jest w wydaniu papierowym lub elekronicznym tutaj.
„Nie mam siły! Mam dość swoich dzieci” – jak sobie radzić w momentach słabości? na portalu Dzieci są ważne
Na portali dziecisawane.pl prczeczuyać można artukuł autorstwa Natalii. Zapraszamy do lektury! Poczucie rozgoryczenia, rozczarowania, a czasem zwykłe przemęczenie to coś, o czym rzadko mówi się w ogólnym przekazie. Z tego, co serwują media dla rodziców…
Artykuł w miesięczniku Top Agrar
Na stronie czasopisma rolniczego Top Agrar przeczytać można wywiad z Natalią Minge. Porusza on zagadnienie chęci do dziedziczenia gospodarstw przez dzieci rolników. Jest on komentarzem do artykułu, który ukazał się w drukowanej wersji pisma, a w…
Trenuj pamięć! – artykuł „Na pamięć” – dodatku do Gazety Wyborczej
W papierowym oraz internetowym wydaniu Gazety Wyborczej przeczytać można nasz artykuł. Miłej lektury. Istnieją różne rodzaje pamięci. Każda z nich potrzebuje innego zestawu ćwiczeń. Radzimy, jak usprawnić pamięć autobiograficzną, faktograficzną oraz krótkotrwałą. Problemy z pamięcią…
Jak zachować sprawny umysł? w „Na pamięć” – dodatku do Gazety Wyborczej
Na stronie Wyborcza.pl przeczytać można nasz artykuł na temat sposobów na zachowanie prężnie działającego mózgu w starszym wieku. Zapraszamy do lektury! Dobre chęci nie wystarczą. Aby zapewnić sobie dobrą starość, potrzebna jest konsekwentna praca nad…
Sklepiki szkolne, czyli tak dobrze, że aż źle!
Na portalu Lepszypoznan.pl przeczytać można artykuł Natalii Minge będący przedrukiem z jej bloga. Posłowie postanowili zadbać o zdrowie i wagę dzieci zmieniając asortyment szkolnych sklepików. W pierwszej chwili wpadłam w zachwyt, że świetnie, że nie…
Tulenie na zdrowie w miesięczniku Charaktery
W numerze „Charakterów” z września 2013 przeczytać można nasz artykuł na temat korzyści, jakie przynosi bliskośc dziecka i zagrożeń, jakie niesie z sobą odmawianie jej dziecku. Zapraszamy do lektury. „Jak tak będziesz ciągle przytulała syna,…
Koniec karmienia, start jedzenia!
Na portalu Linemed przeczytać można nasz artykuł na temat konieczności oddania dzieciom jedzenia we własne ręce. Zapraszamy do lektury. Temat jedzenia pozostaje dla wielu rodziców nieodmiennie tematem drażliwym. W ich oczach wiele dzieci jest „niejadkami”…
Pułapka na zdolnych w Edukacji i Dialogu
W majowo-czerwcowym numerze czasopisma Edukacja i Dialog przeczytac można nasz artykuł pod tytułem „Pułapka na zdolnych”. Serdecznie zapraszamy do lektury. Uczeń zdolny czy utalentowany to radość zarówno dla nauczycieli, jak i rodziców. Często zdarzają się…
Postaw na kreatywność – artykuł w Doradcy nauczyciela Przedszkola
W najnowszym, (21/2012) numerze czasopisma „Doradca Nauczyciela Przedszkola” przeczytac można nasz artykuł pod tytułem „Postaw na Kreatywność„, w którym zachęcamy nauczycieli, by nie stawiali na oczywiste rozwiązali i dawali dzieciom jak najwięcej swobody, takze w…
Ćwiczenie czyni mistrza w Głosie Pedagogicznym
W czerwcowym, a zarazem jubileuszowym – piecdziesiatym numerze Głosu Pedagogicznego przeczytac można nasz artykuł „Ćwiczenie czyni mistrza” a temat mozliwości przezwyciężania problemów przez uczniów ze SPE. Zapraszamy do lektury! Wielu uczniów posiadających opinię lub orzeczenie poradni…
Szkoła bez przymusu w Głosie Pedagogiczym
W majowym numerze Głosu Pedagogicznego przeczytac można nasz artykuł na temat edukacji demokratycznej pod tytułem „Szkola bez przymusu”. Zapraszamy do lektury! Edukacja demokratyczna narodziła się niemal sto lat temu w wielkiej Brytanii dzięki myśli Alexandra…
O ciekawych ćwiczeniach grafomotorycznych w Głosie Pedagogicznym
W majowym numerze Glosu Pedagogicznego można przeczytac nasz artykuł„Gimnastyka ręki”. Mozna w nim poznać ciekawe sposoby na trenowanie pisania. Zapraszamy do lektury! Uczniowie współcześni znacznie różnią się od swoich rówieśników sprzed dwudziestu lat. Pokolenie ich…
Drugi oddech w Głosie Pedagogicznym
W kwietniowym numerze Glosu Pedagogicznego przeczytac można nasz artykułpod tytułem „Złapać drugi oddech”, trkatuj,ący o technikach relaksacyjnych i ich szkolnym zastosowaniu. Relaks oznacza ponowne rozluźnienie, odprężenie. Jest to, zatem taki stan, w którym o człowiek…
Bez planu lekcji – artykuł o szkole demokratycznej na portalu Egodziecka
Na portalu Egodziecka.pl przeczytac można artykuł naszego autorstwa na temat edukacji demokratycznej. Zapraszamy do lektury! Na kondycję polskiej szkoły narzekają dziś wszyscy – począwszy od rodziców sześciolatków, na nauczycielach akademickich skończywszy. Pomimo licznych reform trudno…
Szybkie czytanie się opłaca – artykuł w Beneficie
Na stronie internetowej Miesięcznika Benefit przeczytac można nasz artykuł na temat szybkiego czytania. Zapraszamy do lektury. Szybkie czytanie jest umiejętnością, o której niemal każdy słyszał, lecz mało kto potrafi się nią posługiwać.A szkoda, bo w…
Łamigłówki dla trzylatków
Na rynku pojawilu się Zagadki obrazkowe Łamigłówki 3+ wydawane pod szyldem Kapitana Nauki, które mieliśmy przyjemność współtworzyć. Oto, co pisze o nich wydawca: Unikalny zestaw Zagadek obrazkowych to zestaw kolorowych, ilustrowanych kart specjalnie opracowany dla dzieci od 3 roku…
Artykuł o szybkim czytaniu w Głosie Pedagogicznym
W czasopiśmie Głos Pedagogiczny przeczytac można nasz artykuł na temat szybkiego czytania i jego przydatności. Zapraszamy do lektury. Czy szybkie czytanie może ułatwić naukę? Czytanie jest umiejętnością, bez której współczesny człowiek właściwie nie może się…
Artykuł o metodzie „Bez porażek” Głosie Pedagogicznym
W numerze 45 Głosu Pedagogicznego ukazał się nasz artykuł pod tyyułem”otworzyć sie na ucznia” traktujący o zastosowaniu metody Gordona w Edukacji. Zapraszamy do lektury. Metoda „bez porażek” jest podstawowym elementem treningu efektywności rodzicielskiej stworzonego przez Thomasa…
Artykuł o muzykoterapii w Głosie Pedagogicznym
W czasopiśmie Głos Pedagogiczny ukazał się nasz artykuł pod tytułem „Kojąca moc dźwięków” traktujący o muzykoterapii. Zapraszamy do lektury. Mimo że muzykoterapia ma długą historię i rozwiniętą bazę narzędziową, specjaliści zajmujący się zarówno teorią, jak…
Dobra zabawa podczas nauki? To możliwe! – artykuł w Głosie Pedagogicznym
W numerze 43 Głosu Pedagogicznego ukazał się nasz artykuł pod tytułem „Dobra zabawa podczas nauki? To możliwe!”. Jeżli macie ochotę poczytać o tym, do czego przydają się mnemotechniki, zapraszamy do lektury. Mnemotechniki umożliwiają bardzo szybkie…
Funkcjonowanie ucznia dyslektycznego w szkole ponadgimnazjalnej w Głosie Pedagogicznym
W Październikowym numerze Głosu Pedagogicznego przeczutac można było nasz artykul pod tytułem „Funkcjonowanie ucznia dyslektycznego w szkole ponadgimnazjalnej„. Zapraszamy do lektury. Myśląc o dysleksji, zwykle wyobrażamy sobie sylabizującego i niemogącego poradzić sobie z czytanką ucznia…
Komentarz na temat kreatywności w polskiej szkole
Na portalu Reedukacja.pl ukazał się artykuł „Czy polska szkoła jest kreatywna?„, w którym znaleźć można nasz komentarz na temat możliwości nauczania kreatywności. Zapraszamy do lektury. Nauczanie twórczego myślenia i rozwiązywania problemów powinno być jedną z…
Czy zawsze trzeba z dzieckiem rozmawiać?
Na Egodziecka przeczytac można nasz artykuł na temat tego, zy każda sytuacja jest odpowiednia do tego, by rozmawiac z dziećmi, a także o tym, na czym rozmowa polega. Uświadomienie rodzicom, że bicie nie jest narzędziem…
Wyobraźnia kluczem do zapamiętywania?
Na portalu dziecipoznan.pl preczytać można nasz artykuł na temat związku pomiędzy pamięcią i wyobraźnią, a przede wszystkim o tym, jak ćwiczyć wyobraźnię. W dzisiejszych czasach wyobraźnia jest czymś, co przypisywane jest dzieciom (zwłaszcza przedszkolnym) i…
Do kogo należy ciało dziecka i komu ma służyć?
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał się nasz artykuł na temat tego, czy rodzice przekłuwać niemowlętom uszy i gdzie własciwie przebiega granica władzy rodzicielskiej. Zapraszamy do lektury. Jakiś czas temu natknęłam się na portalu społecznościowym na dyskusję…
Czy zapamiętywanie musi być katorgą?
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał się pierwszy z cyklu artyułów na tamat uczenia się. Na poczatek o ty, czy nuda jest nieodłącznym składnikiem nauki. Kultura ludzka liczy sobie tysiąclecia, mimo, że znajomość pisma jest powszechna zaledwie…
Kilka słów o samodzielności
Na Egodziecka przeczytac mozna nasz artykuł, w którym mierzymy się z powszechnym mniemaniem o konieczności nauki dzieci samodzielności. Serdecznie zapraszam do lektury. Jedną z najwyżej cenionych przez współczesnych rodziców kompetencją jest samodzielność. Często słyszy się,…
Artykuł o modelowaniu w Głosie Pedagogicznym
W Głosie Pedagogicznym ukazał się nasz artykuł na temat modelowania i możliwości użycia go w kontekście szkolnym. Zapraszamy do lektury! Wykorzystanie modelowania jako jednej z metod pracy wychowawczej nie tylko stwarza nauczycielom ogromną szansę, lecz…
Edukacja zdrowotna w Głosie Pedagogicznym
W marcowym numerze czasopisma Głos Pedagogiczny ukazał sie nasz artykuł o edukacji zdrowotnej. Znajdziecie tm kilka słów o tym, jak rozmawiac z uczniami na temat telewizji, snu i oraz sposobach radzenia sobie ze stresem. Zachęcamy…
Czy miejsce sześciolatka jest w szkolnej ławie?
Jeżeli jesteście rodzicami sześciolatka i zastanawiacie się, czy powinien iść w tym roku do szkoły, co może zyskać, a co straci, zapraszam do lektury naszegoartykułu na ten temat, który ukazał się na portalu Dziecipoznan.pl. Spór…
Edutainment 3 – gry logiczne
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał się kolejny artykuł z cyklu opowiadającego o grach, które dostarczaja nie tylko rozrywki, ale także rozwijają. tym razem traktuje on o jednoosobowych grach logicznych. Zapraszamy do lektury! Mimo, że gra kojarzy…
Wychowanie, czy rzucanie kłód pod nogi?
Na portalu Egodziecka ukazał się nasz artykuł na temat tego, czy powinniśmy wychowywać dzieci poprzez zmuszanie ich do tego, by dostosowały się do otoczenia, czy może lepiej dostosować otoczenie do ich potrzeb i możliwości. Zapraszam…
Czy każda książka jest dobra dla dziecka?
Serdecznie zapraszamy do lektury naszego artykułu na portaluEgodziecka. Często w książkach dla dzieci, które w założeniu mają pokazywać najmłodszym, jakie są konsekwencje niewłaściwych zachowań, znaleźć można pewien schemat: główny bohater zachowuje się wyjątkowo źle, lecz…
Edutainment cz.2. Dlaczego warto zastąpić chińczyka innymi grami?
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazała się część druga artykułu na temat tego, czym można się mądrze bawić z dziećmi. Zapraszam do lektury. Tradycyjnym sposobem na spędzanie sobotnich popołudni w gronie rodziny jest granie w chińczyka, czy…
Podróże kontra telewizor – felieton na Znanenieznane.pl
Na portalu Znaneniezne.pl ukazał się nasz felieton na temat życia bez telewizora. Serdecznie zapraszamy do lektury. Telewizora nie mamy od lat… sporo dłużej, niż pojawiły się u nas dzieci. Nie mamy go, choć rodzina twierdziła,…
Edutainment czyli nauka przez zabawę cz1
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał się nasz artykuł na temat tego, co warto kupić, żeby bawiąc się z dziećmi rozwijac jego intelekt. W książkach i Internecie z łatwością można znaleźć pomysły na tysiące zabaw, do których…
Nasze propozycje na prezenty – książki, jakie dziecku miło będzie znaleźć pod choinką
Na portalu Dziecipoznan ukazał się artykuł, w którym subiektywnie wybraliśmy nowości książkowe, które mogą okazać sie niezłymi prezentami dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy do lektury. Poszukiwania prezentów, również dla najmłodszych, nierzadko kończą się w…
Pomysły na prezent dla niemowlaka, przedszkolaka oraz nastolatka
Na portalu Dziecipoznań ukazał się nasz przedświąteczny artykuł o kupowaniu prezentów. Serdecznie zapraszamy do lektury. Przed nami okres świąteczny – czas, w którym w domach pojawi się zapach piernika i niepowtarzalny nastrój, a w centrach…
Przedstawienie o autyzmie – byliśmy i polecamy
Na portalu Dziecipoznań przeczytac można recenzję z przedstawienia. Zapraszamy do lektury W ramach festiwalu KON-TEKSTY można było obejrzeć przedstawienie na podstawie książki Roksany Jędzrzejewskiej – Wróbel „Kosmita”wystawiane przez Teatr Dzieci Zagłębia z Będzina. Sztuka adresowana była…
Usypianie dzieci – wieczorny rytuał czy udręka rodzica?
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał się nasz artykuł na temat usypiania dzieci. Jeżeli usypianie dziecka to dla ciebie codzienny koszmar byc może kilka rad w nim zawartych pomoże. Od lat w niemal każdym poradniku poruszana jest…
Jak rozmawiać z dziećmi o śmierci
Na Dziecipoznan.pl ukazal się nasz artykuł na temat rozmawiania z dzieckiem na tematy ostateczne. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury! Śmierć to w naszej kulturze temat tabu, absolutnie zakazany, o którym nie rozmawiają dorośli a przy…
Od bliskości do samodzielności – relacja z wykładu i dyskusji
W Poznańskim Tygodniu Noszenia uczestniczyliśmy nie tylko aktywnie. Pojawiliśmy się też na bardzo ciekawym wykładzie Anny Zdrojewskiej. Naszą relację znaleźć można na portalu Dziecipoznan. Na zakończenie obchodów Tygodnia Noszenia w Poznaniu można było wysłuchać wykładu…
Dziecko w społeczeństwie informacyjnym – kompetencje i umiejętności
Jeżeli zastanawiacie, się jak pomóc dziecku funkcjonować w dzisiejszych czasach – zarówno w szkole, jak i później, w pracy, zajrzyjcie do naszego artykułu, który ukazał się na portalu egodziecka. Żyjemy w świecie, w którym najwyższa waga…
Małe dzieci pragną poznawać świat
Kolejny artykuł z domanowego cyklu na portalu Dziecipoznań. Tym razem o tym, że dzieci chcą się uczyć, a świat jest dla nich fascynujący. Jednym z filarów metody Glenna Domana jest przekazywanie wiedzy encyklopedycznej nawet bardzo…
Czy niemowlaki mogą słuchać rocka? Rozwój zmysłów
Na portalu dziecipoznan.pl ukazał się nasz artykuł o rozwoju niemowlęcych zmysłów. Jeżeli interesujesz się, tym, jak maluch postrzega świat oraz co robić, by jego mózg świetnie się rozwijał, zapraszam do lektury. Nas organizm nie został…
Zaburzenia zachowania a zawartość talerza
Na portalu Dziecipoznań ukazał się kolejny artykuł. Tym razem o tym, że zanim uznamy dziecko za niegrzeczne, lepiej najpierw przyjrzeć się temu, co je. Przyjemnej lektury! Spożywanie pokarmów w naszej kulturze kojarzy się przede wszystkim…
Niemowlaki też mogą poznawać matematykę!
Na portalu Dziecipoznań.pl ukazał się kolejny artykuł z naszego domanowego cyklu. tym razem możecie się dowiedzieć po co uczyć maluchy matematyki i jak właściwie to działa. Najważniejszym założeniem, jakie musimy przyjąć, nim rozpoczniemy naukę matematyki…
Tacy duzi chłopcy nie płaczą – wychowanie chłopca
Na portalu dziecipoznan.pl ukazał się nasz artykuł o wychowaniu chłopców. Jeżeli masz syna i nie jestes przekonana, czy współczesny swiat potrzebuje kolejnego macho, zapraszam do lektury. W przeciągu ostatnich stu lat układ społeczny zmienił się…
Wspomaganie rozwoju wzroku niemowlęcia
Na portalu Egodziecka ukazał się nasz artykuł na temat tego, jak zorganizować otoczenie dziecka, by wspomagać rozwój jego wzroku. Zapraszamy do lektury. Powszechnie znanym jest fakt, że dziecko zaraz po urodzeniu nie widzi zbyt dobrze….
Metoda domana – artykuł na Egodziecka.pl
Tym razem na portalu Egodziecka.pl ukazał się nasz artykuł w kilku słowach opowiadający o tym, czym jest metoda Domana. Bardzo krótko, ale treściwie. Życzymy miłej lektury. Glenn Doman to amerykański fizjoterapeuta, który rozczarowany efektami tradycyjnej…
Miłość oraz szacunek do dziecka – warunki powodzenia Metody Domana
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał się kolejny artykuł z cyklu o metodzie Glenna Domana. Tym razem tłumaczymy jak pracować z dziećmi szanując ich autonomię i potrzeby. Życzymy miłej lektury. Podstawowym warunkiem powodzenia naszych działań związanych z…
Jak i dlaczego warto uczyć czytać już 3-miesięczne dzieci?
Na portalu Dzecipoznan ukazał się nasz kolejny artykuł z cyklu przybliżającego Metodę Domana. Tym razem o tym, jak nauczyć dziecko czytać bez stresu i męczących ćwiczeń. Serdecznie zapraszamy do lektury! Glenn Doman postuluje, że uczyć…
Dziecko i komputer – tak, czy nie?
Na portalu Egodziecka.pl ukazał się nasz artykuł dotyczący roli komputera w życiu dziecka. Jest o korzyściach, jakie mogą płynąc z umiejętnego posługiwania sie nim, ale też o zagrożeniach. Przyjemnej lektury. Żyjemy w społeczeństwie noszącym miano…
Różne metody nauki czytania
Na portalu Dziecipozan ukazał się kolejny artykuł z cyklu przybliżającego metodę wspierania rozwoju dzieci Glenna Domana. Tym razem traktuje on o tym, jakie istnieją metody nauki czytania dzieci i która z nich warto wybrać, by…
Zabawa w rozpoznawanie faktur
Zastanawiacie się, jak bawić się z kilkulatkiem? Może w rozpoznawanie faktur? Ciekawa i bardzo rozwijająca zgadywanka. Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym my to robimy. My mamy specjalny zestaw próbników, jednak równie przydatne mogą…
Metoda Glenna Domana wspierania rozwoju małych dzieci – czym jest i skąd się wzięła?
Na portalu Dziecipoznan.pl ukazał sie pierwszy z cyklu artykułów mających na celu przybliżenie czytelnikom metody Glenna Domana. Na początek garść informacji o tym, jak ją wymyślono i czemu właściwie ma służyć. Miłej lektury! Istnieje co…
Jak przeżyć pierwszy tydzień szkoły?
Tym razem na portalu Dziecipoznań ukazał się artykuł na temat tego, jak przygotowac dziecko do pierwszych dni jego szkolnej kariery. Co zrobić, by dziecko po przekroczeniu progu klasy nie czulo sie rozczarowane i oszukane, tylko…
Problemy z aklimatyzacja w szkole – jak pomóc dziecku? Artykuł na portalu Egodziecka.pl
Wszystkich, którzy pragną dowiedzieć się, co można zrobić, by pomóc dziecku lepiej poczuć się w swym klasowym środowisku zapraszam do lektury artykułu, który ukazał się na portalu Egodziecka.pl. Większość dzieci bez większego problemu rozpoczyna…
Jak przygotowac dziecko do pierwszego dnia w przedszkolu?
Jeżeli posiadacie malucha, który w tym roku rozpoczyna edukacje w przedszkolu, przygotowaliśmy dla Was kilka rad, które z pewnością ulatwią Wam ten trudny dzień. Artykuł ukazał sie on na Dziecipoznań. Zapraszam do lektury. Rozpoczęcie…
Artykuł o wyborze przedszkola cz. 2 edukacja
Na portalu Dzieci Poznań ukazała się kolejna cześć artykułu na temat wyboru odpowiadającego nam oraz dzieciom przedszkola. Tym razem poruszyliśmy kwestie edukacji w przedszkolu, a zatem właściwie zorganizowanego otoczenia, podejścia nauczycielek oraz dostępnych zajęć dodatkowych….
Artykuł o wyborze przedszkola cz. 1 aspekty formalne
Na portalu Dzieci Poznań ukazał się nasz artykuł na temat przesłanek, jakie warto wziąć pod uwagę podczas wybierania przedszkola, w którym dziecko spędzi trzy niezwykle ważne lata swego życia. W tej cześci cyklu ukazane zostaly…
Alternatywa dla przedszkola
Serdecznie zapraszamy do lektury kolejnego naszego artykułu na portalu Dzieci Poznań. Tym razem dotyczy on wad i zalet różnych od przedszkolnych form opieki nad dzieckiem w wieku 3 – 5 lat. Opisane zostały tam korzyści…
Czy warto posłać dzieci do przedszkola?
Serdecznie zapraszam do lektury artykułu na temat tego, czy warto posyłać dziecko do przedszkola. Został on opublikowany na zaprzyjaźnionym portalu Dziecipoznan.pl i jest pierwszym z serii tekstów na temat różnych form opieki nad dzieckiem w wieku…
Po co wspomagać rozwój dzieci?
‘Nie ma nic w umyśle, czego wcześniej nie było w zmyśle.’ Arystoteles Wśród rodziców, lecz nie tylko, bo przekonanie to dotyczy także licznych psychologów i pedagogów, rozwój dziecka jest czymś zaprogramowanym i czymś, co po…
Co tak naprawdę potrafią, a co mogłyby umieć nasze dzieci?
Serdecznie zapraszamy do lektury artykułu naszego autorstwa naDziecipoznań. Można przeczytać go tutaj. Czy zastanawialiście się kiedyś, czego uczymy nasze dzieci, czy przekazujemy mu właściwe informacje i we właściwych ilościach? Wyobraźmy sobie spotkanie dwójki ludzi…
Co czeka czytelnictwo w XXI wieku?
Co czeka czytelnictwo w XXI wieku – nieuchronny upadek, czy odrodzenie? Jeszcze dziesięć lat temu wydawało się, że cywilizacja słowa zmierza ku upadkowi, i że zastąpiona zostanie całkowicie przez słowo mówione oraz, przede wszystkim, obraz….
Jak kupować dzieciom prezenty? (linki nie działają!!!)
Zapraszamy bardzo serdecznie do lektury serii artykułów o kupowaniu prezentów małym dzieciom opublikowanych na portalu www.dziecipoznan.pl. Lektura przydatna i godna rozważenia, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, lecz nie tylko. Oto linki do poszczególnych części artykułu:…