Drugi oddech w Głosie Pedagogicznym

W kwietniowym numerze Glosu Pedagogicznego przeczytac można nasz artykułpod tytułem „Złapać drugi oddech”, trkatuj, ący o technikach relaksacyjnych i ich szkolnym zastosowaniu.
Relaks oznacza ponowne rozluźnienie, odprężenie. Jest to, zatem taki stan, w którym o człowiek odczuwa ulgę. Stan, w którym napięcie jego mięśni słabnie, myśli ulegają uspokojeniu, a oddech wyrównaniu. Jest to stan, w którym można przygotować się do czekającego trudnego wyzwania, w którym zbiera się siły do dalszej pracy. Wiele osób zwłaszcza będących w długotrwałym stresie nie potrafi się uspokoić, nie daje sobie szansy na „złapanie drugiego oddechu”.
Są jednak skuteczne sposoby by sobie pomóc. Noszą one ogólną nazwę technik relaksacyjnych, a są zbiorem ćwiczeń mających na celu uspokojenie wzbudzonego umysłu i ciała. Ważne jest by wypróbować wiele sposobów na wyciszenie się i znaleźć tą, która jest najbardziej skuteczna. Należy, bowiem pamiętać, że każdy człowiek jest inny i to, co znakomicie wpływa na jednego będzie tylko i wyłącznie denerwować drugą osobę.

Category: Publikacje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz