Edukacja zdrowotna w Głosie Pedagogicznym

W marcowym numerze czasopisma Głos Pedagogiczny ukazał sie nasz artykuł o edukacji zdrowotnej. Znajdziecie tm kilka słów o tym, jak rozmawiac z uczniami na temat telewizji, snu i oraz sposobach radzenia sobie ze stresem. Zachęcamy do lektury!

Aby edukacja zdrowotna była skuteczna, trzeba sprawić, by uczniowie zapamiętali przekaz i wdrożyli go we własne życie. Mamy kilka pomysłów, jak to zrobić.

Utrata zdrowia, jeśli nie jest następstwem gwałtownej choroby lub urazu, jest trudna do zauważenia. Efekty złych nawyków nie są widoczne w ciągu kilku dni czy tygodni. Najczęściej degradacja naszego zdrowia zarówno fizycznego, jak i psychicznego postępuje w sposób niezauważalny. Dlatego trudno przyjąć pewne zalecenia i chronić zdrowie, zanim nie pojawią się konkretne dolegliwości. Aby edukacja zdrowotna była skuteczna, czyli trwale wpływała na zachowania uczniów, trzeba sprawić, by zapamiętali przekaz i wdrożyli go we własne życie. Nie należy mówić o wszystkich aspektach zdrowego stylu życia na raz. Zdecydowanie bardziej skuteczne będzie skupienie się na jednym elemencie. Gdy zostanie on omówiony i wprowadzony w życie, będzie można przystąpić do implementacji kolejnego. Na początek proponujemy rozwiązania, które nie będą wymagały od uczniów zbyt wielu wyrzeczeń, po to, by dokonali oni pewnych zmian w sposobie swojego funkcjonowania. Kolejne propozycje będą wymagały większej wytrwałości, a i czas na ich wprowadzenie będzie dłuższy.

Całosc przeczytac można tutaj.

Category: Publikacje

- 12 maja 2015

Dodaj komentarz