Fizyka. O co chodzi w tej materii?

Autor: Dan Green

Wydawnictwo: Book House
ISBN: 978-83-613-3070-7
Wiek przeznaczenia: 6+
Cena: 19 zł

Książeczka opisuje właściwie wszystkie własności fizyczne, siły, energie, fale, cząstki materii i właściwie wszystko, co można by sobie wymarzyć. Bez liczb, bez wzorów, za to z ogromną dawką poczucia humoru. Każdy w tej książce przedstawia się sam i stara się pokazać siebie w jak najlepszym świetle. Przedstawia związane z sobą prawa (pierwsza zasada dynamiki Newtona wytłumaczona przez prędkość we własnej osobie jest prosta, zrozumiała i zabawna.) Jest tu cała masa informacji przyjemnych i dla sześciolatka, który część z nich zrozumie, a przydatna i dla licealisty, który musi mierzyć się z nieprzyjazną szkolną fizyką. Książkę czyta się przyjemnie, dobrze się przy tym bawiąc i bardzo dużo ucząc.

Każdy bohater posiada swój portret ukazujący najważniejsze właściwości. Rysunki są zabawne i wykonane z polotem.

Czytelność nie jest bardzo ważna, gdyż to pozycja dla dzieci starszych i młodzieży, ale mimo to nie można jej nic w tym względzie zarzucić. Tekst jest czarny, na białym tle, a czcionka jest całkiem duża.

Także nie jet najważniejsza, choć książka i pod tym względem jest całkowicie poprawna. Okładka jest miękka, przyjemna w dotyku, a papier bardzo dobry, błyszczący. Mimo, że jest klejona nie rozpada się.

Pozycja dla młodszych, którzy interesują się naukami ścisłymi a także starszych, którzy obcują z nimi z musu. Przyjemna, mądra, zabawna.

Category: Bez kategorii

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz