Gdybym nie pomyliła psów

Autor: Ingelin Angerborn

Wydawnictwo: Zakamarki

ISBN: 978-83-60963-28-9
Wiek przeznaczenia: 8+
Cena: 23 zł

Bardzo pozytywna książka. Czyta się ją jednym tchem, właściwie cały czas się uśmiechając. Opowiada o perypetiach pewnej uczonej dziewczynki, Tildy, która, by uniknąć kompromitacji przed chłopakiem, w którym się potajemnie durzy wpada w, coraz to większe, tarapaty. Sytuacje są dość komiczne, choć zapewne mamie Tildy często nie jest do śmiechu, a zdarzają się też przypadki kiedy umiera ze strachu o córkę. Jednak po licznych komplikacjach historia szczęśliwie się kończy. Dla wszystkich.
Dużą zaletą recenzowanej pozycji są przedstawione w niej postaci. Są sympatyczne pełne ciepła i życzliwości. Nawet dozorca domu, w którym mieszka główna bohaterka, jest, po bliższym poznaniu, osobą przyjazną mimo, iż wydaje się być starym zrzędą. Książkę cenię za kilka elementów. Pokazuje, że niektóre wydarzenia w naszym życiu mimo, iż w pierwszej chwili uznajemy je za dramat, mogą przemienić się w coś pozytywnego. Poza tym pokazuje, że stosowana przez mamę Tildy metoda radzenia sobie z problemami przez ucieczkę od nich, jest mało skuteczna. Jest to też świetna opowieść o rodzących się sympatiach między chłopcami a dziewczynkami. Ciekawe jest też to, że jest to kolejna skandynawska książka, w której matka samotnie wychowuje dziecko. Ojciec co prawda żyje, lecz co chwila wymyśla wymówki, dlaczego nie może się spotkać z córką.
Słowem bardzo dobra książka, pokazująca życie w wielu jego odcieniach. Ukazująca smutki i radości, ale wszystko w atmosferze miłości i próby zrozumienia drugiej osoby.

Rysunki są czarno – białe. Wygladają jak szkice jednak są wyraźne i nie trzeba zastanawiać się co też autorka chciała przez nie wyrazić.

Omawiana pozycja posiada tekst napisany dużą czcionką, a białym tle. Kartki nie są śnieżnobiałe przez co książkę czyta się przyjemnie bo biel nie kłuje w oczy.

Twarda okładka. Książka szyta. Wygląda na trwałą.

Książka, która czyta się z prawdziwą przyjemnością. Jest zabawna, napisana w konwencji komedii omyłek, w której jedno zdarzenie pociąga za sobą następne, jeszcze bardziej pogrążające głównego bohatera, by na końcu wszystko zakończyło się pozytywnie.

Category: Nasze recenzje

- 17 sierpnia 2015