Niesamowite maszyny

Autor: Paula Hammond

Wydawnictwo: Świat Książki
ISBN: 83-247-0430-2
Wiek przeznaczenia: 6+
Cena: 36 zł

Książka opisuje ponad 80 różnorodnych urządzeń mechanicznych, od motocykli i samochodów, po sprzęt ciężki, samoloty, statki i parowozy. Z tej pozycji dowiemy się nie tylko jakie są osiągi Kawasaki ZX-12R, ale także co to jest krocząca koparka zgarniakowa i dzięki czemu możemy delektować się świeżymi owocami z tropików. Układ książki jest stały, na karcie lewej umieszczony jest rysunek omawianej maszyny, nad nim jest jego nazwa a wokół opisy odnoszące się do konkretnych elementów urządzenia. Prawa karta zawiera informacje o maszynie, lecz także informacje dodatkowe, o twórcach, wykorzystaniu, historii. Prezentowane są także schematy pracy silników, zdjęcia pilotów, konstruktorów. Każda stronica tej publikacji niesie ze sobą ciekawe, często zaskakujące informacje, podane w sposób przystępny bez specjalistycznego żargonu. Z całą pewnością jest to pozycja mogąca zafascynować czytelnika techniką. Jest to także swoisty przegląd pojazdów historycznych, bowiem spora część prezentowanych maszyn powstała kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu. Dzięki temu odbiorca książki może prześledzić jak bardzo zmieniła się myśl techniczna na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Zarówno rysunki jak i zdjęcia, prezentują się bardzo dobrze. Rysunki są szczegółowe, Przyglądając się nim dokładnie można zauważyć wiele interesujących szczegółów.

Książka ma przejrzysty układ. Tło jest niezmiennie białe a kolor czcionki czarny. Nazwy maszyn są pisane bardzo dużą czcionką, widoczną nawet dla dwu- trzyletnich czytelników. Tekst opisu również jest pisany dość dużą czcionką, odstępy są na tyle duże, że czytanie tej pozycji nie sprawia trudności, a oczy nie męczą się.

Książka trwała, starannie wydana, posiadająca twardą okładkę.

Produkt godny polecenia wszystkim fascynatom motoryzacji i techniki ogólnie pojętej. Dla osób które tą dziedzinę zgłębiają już jakiś czas, książka ta może wydać się zbyt ogólna, jednak pewnie nawet oni znajdą tu informacje, z którymi wcześniej nie mieli okazji się spotkać. Jeśli chcemy pokazać dziecku, że nie tylko zwierzątka mogą być interesujące, to książka ta powinna się znaleźć w naszych zbiorach.

Category: Nasze recenzje

- 17 sierpnia 2015