Nieśmiałek

Autor: Sylwia Chutnik

Wydawnictwo: Muza

ISBN: 978-83-7758-699-0

Wiek przeznaczenia: 4+
Cena: 18 zł

Nieśmiałek jest książką, napisaną z myślą o dzieciach, jednak tak naprawdę, powinni przeczytać ją rodzice, nauczyciele, wychowawcy i wszyscy, którzy mają do czynienia z dziećmi. Dziećmi, które są różne – mają różne talenty, ale przecież mają też problemy małe, większe lub takie, które nadmuchiwane przez wszystkich wokoło urosnąć mogą do takich rozmiarów, że przytłaczają dziecko swym ciężarem.

Tak właśnie jest z bohaterem tej książeczki. Nieśmiałek zamknięty jest w swoim świecie, a zamiast kłódki ma etykietkę, która nie pozwala mu być sobą, bo to, kim jest pozostaje niewystarczające. Ale tak jest tylko do pewnego momentu, bo prosty gest pozwala mu uwierzyć, że może być tym, kim jest.

Bardzo chciałabym, by książka ta trafiła do jak największej liczby ludzi, bo dzięki niej może, choć część z nich uświadomi sobie, że inność także, a może zwłaszcza dziecka tez jest w porządku i, że zasady są od tego, by dostosowywać je do ludzi, a nie odwrotnie.

Proste i wymowne rysunki Jony Jung przybliżają treść książeczki i pomagają zbliżyć się do jej bohaterów i świetnie uzupełniają tekst.

Czytelność bardzo dobra. Duża czcionka, nic nie przeszkadza w lekturze nawet początkującym czytelnikom.

Twarda okładka. Ksiażka wydaje się być trwała.

Fantastyczna książeczka – kolejna pozycja do klasowych i przedszkolnych bibliotek. Może być też świetną podstawa do ważnych rozmów z dziećmi zarówno w domu, jak i szkole, czy przedszkolu.

Category: Nasze recenzje

- 3 września 2015