O ciekawych ćwiczeniach grafomotorycznych w Głosie Pedagogicznym

W majowym numerze Glosu Pedagogicznego można przeczytac nasz artykuł„Gimnastyka ręki”. Mozna w nim poznać ciekawe sposoby na trenowanie pisania. Zapraszamy do lektury!
Uczniowie współcześni znacznie różnią się od swoich rówieśników sprzed dwudziestu lat. Pokolenie ich rodziców miało motywacje do tego by uczyć się pisać odręcznie, gdyż była to jedna z umiejętności, jakich wszyscy wkoło niech używali każdego dnia. Bez tego po prostu nie dało się żyć.
Dziś jest inaczej. Dzieci bardzo często najpierw uczą się pisać na komputerze, a dopiero potem zaczynają ćwiczyć trudna sztukę kaligrafii, często bez wewnętrznej motywacji, z poczuciem, ze to, co robią jest pozbawione sensu. Poza szkołą również bardzo rzadko używają tej umiejętności, gdyż zarówno do komunikacji, jak i sporządzania notatek, czy nawet pisania wypracowań używają komputerów i innych urządzeń elektronicznych. Efektem tego mogą być kłopoty z pisaniem, odwzorowywaniem liter już nie tylko u dzieci sześciu, siedmio, czy ośmioletnich, ale także wśród uczniów starszych.

Czytaj całość

Category: Publikacje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz