Pomysły na lekcje w Akademia Umysłu Junior Edu

1W październiku premierę miał pakiet edukacyjny przeznaczony dla przedszkoli oraz pierwszych klas szkół podstawowych – Akademia Umysłu Junior Edu, do którego jesteśmy autorami scenariuszy zajęć, prezentacji i pogadanek.
Oto, co pisze o niej wydawca:Akademia Umysłu ®Junior EDU MULTIMEDIALNY SYSTEM DO WSPOMAGANIA ROZWOJU PAMIĘCI I KONCENTRACJI UWAGI WRAZ ZE SCENARIUSZAMI ZAJĘĆ
Co zyska nauczyciel dzięki pracy z Akademią Umysłu® Junior EDU?
znajdzie gotowe materiały do prowadzenia zajęć uatrakcyjni swoje zajęcia o ciekawą i ulubioną przez dzieci formę pracy z komputerem wykorzysta w swojej pracy nowoczesne technologie rozbudzi u dzieci pasję do nauki wykształci u dzieci umiejętności, od których zależy powodzenie dalszej edukacji.
Czym jest Akademia Umysłu®Junior EDU? Jest to kompletny, nowoczesny system do prowadzenia zajęć ukierunkowanych na rozwój pamięci oraz koncentracji uwagi. Zawiera multimedialne gry dla dzieci oraz szczegółowe scenariusze zajęć. Został opracowany przez psychologów dziecięcych i metodyków. Przeznaczony jest do wykorzystania na następujących etapach:edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna. Dzieci bawiąc się rozwijają pamięć, spostrzegawczość, koncentrację i myślenie przyczynowo – skutkowe. Gry zawierają także wiele elementów edukacyjnych, dostarczających wiedzy o otaczającym świecie np. poznawanie gatunków zbóż, kwiatów, drzew, zwierząt, tradycji świątecznych, miast Polski, flag państw, zasad sortowania odpadów. Programy z serii Akademia Umysłu® Junior EDU są źródłem pomysłów dla nauczyciela i co bardzo ważne, korzystają z nowych technologii, które angażują uwagę młodych ludzi łatwiej niż klasyczne lekcje. Do każdego tematu zajęć są dopasowane konkretne ćwiczenia z serii Akademia Umysły® Junior EDU oraz specjalnie opracowane dodatkowe materiały dydaktyczne: karty pracy, pogadanki (edukacja przedszkolna) oraz prezentacje multimedialne (kształcenie zintegrowane). Niezaprzeczalną atrakcją programów są ćwiczenia ruchowe, których propozycje zostały wplecione pomiędzy ćwiczenia umysłowe, a podczas których dziecko może zaspokoić naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. System może być wykorzystywany podczas zajęć grupowych z użyciem tablicy interaktywnej lub projektora multimedialnego, jak również pracy indywidualnej przed komputerem.
Jaki jest cel zajęć? Podstawowym celem każdych zajęć z programami z serii Akademią Umysłu Junior® EDU jest wykształcanie u dzieci umiejętności koncentrowania uwagi oraz poprawa pamięci krótkotrwałej. Dodatkowym, bardzo istotnym elementem zajęć jest poszerzanie wiedzy z zakresu przyrody, matematyki, geografii.

Dla kogo jest przeznaczony jest pakiet?
Akademia Umysłu® Junior EDU skierowana jest do wychowawców, nauczycieli i terapeutów, jako wsparcie i inspiracja w procesie nauczania. Dzięki atrakcyjnej formie zajęcia nie kojarzą się tylko z nauką, lecz także z przyjemnością i zabawą.Poziom trudności oraz krótki czas trwania poszczególnych części każdych zajęć obliczone zostały tak, by stymulowały dzieci do działania i wzbudzały w nich zainteresowanie. Ponadto zróżnicowanie poziomu trudności poszczególnych ćwiczeń umożliwia dostosowanie ich do możliwości każdego dziecka.Pakiet Akademia Umysłu® Junior EDU przeznaczony jest do realizacji na zajęciach przedszkolnych i szkolnych, w szczególności:tematycznych zajęć organizowanych w przedszkolu,podczas realizacji programu nauczania w czasie obowiązkowych zajęć lekcyjnych (nauczanie początkowe),w ramach godzin pracy nauczycieli z KN,w ramach zajęć w świetlicy i bibliotece,Ponadto pakiet Akademia Umysłu®Junior EDU może być wykorzystywana do poszerzenia i uatrakcyjnienia oferty zajęć prowadzonych w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych.
Co zawiera pakiet Akademia Umysłu® Junior EDU? 80 gier edukacyjnych zebranych w 4 programach multimedialnych podzielonych na pory roku gotowe scenariusze zajęć: 20 dla grup przedszkolnych oraz 20 dla wczesnoszkolnychzestaw kilkudziesięciu prezentacji multimedialnych oraz konspektów pogadanek nawiązujących do tematów zajęć bogaty zbiór gotowych do wydrukowania kart pracy, które uatrakcyjnią prowadzone zajęcia autorski system motywacyjny: komplet dyplomów, karty motywacyjne z naklejkami, nagrody multimedialne (m.in. puchary i medale)licencja wielostanowiskowa na 15 stanowisk z możliwością dokupienia dodatkowych.

Category: Publikacje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz