Recenzja „Zgodnego rodzeństwa na blogu Mamao.pl

1264_rodzenstwofront3d555pxszerNa blogu Mamao.pl przeczytać można recenzję naszej książki. Miłej lektury.

Konflikty rodzinne, agresja, przemoc – to sytuacje, które niewątpliwie przyczyniają się do budowania muru, niekiedy bardzo grubego muru między rodzeństwem. Jak być na tyle dobrym rodzicem, aby nie pozwolić nawet na fundamenty takiej budowli? Aby mieć choć cień pewności, że wychowamy zgodne rodzeństwo?

Sięgając po rodzicielskie lektury, zawsze zastanawiam się czy dowiem się czegoś naprawdę nowego, ciekawego a może intrygującego. W praktyce różnie to bywa. Jednak tym razem książka Natalii i Krzysztofa Minge „Zgodne rodzeństwo” okazała się doskonałym uzupełnieniem mojej wiedzy na temat relacji między rodzeństwem. Autorzy świetnie przygotowują rodziców na to, w jaki sposób odbierać reakcje dziecka gdy pojawi się siostra/brat, jak je do tego przygotować, co robić gdy rodzina się powiększy oraz jak budować zgodne relacje między rodzeństwem.
Opisane w książce przykłady oraz objaśnienie zachowań dzieci, bardzo ułatwiają rodzicowi spojrzeć na wiele sytuacji oczami najmłodszych. Ponadto, każdy rozdział zawiera zarówno wskazówki jak i ciekawostki na podany temat oraz najważniejsze – podsumowanie w formie „ZAPAMIĘTAJ!”

Szczerze przyznam, że dzięki książce zdałam sobie sprawę z pewnych złych nawyków, które staram się wyeliminować (choć nie jest to sprawa prosta). Żałuję, że poradnik nie wpadł w moje ręce wcześniej, bo z pewnością pomógłby mi zrozumieć zachowania maluchów, ich intencje oraz emocje. Nie mniej jednak, nawet na obecnym etapie, książka jest bezcennym źródłem wiedzy, która umożliwia spojrzenie na wiele spraw z innej perspektywy oraz odpowiednie zinterpretowanie przybieranych przez dzieci postaw.  Teraz wiem jak postąpić i jednocześnie postawić krok do przodu w kwestii budowania więzi między chłopcami.

Czytaj dalej

Category: Recenzje naszych produktów

- 22 października 2015