Szybkie czytanie się opłaca – artykuł w Beneficie

Na stronie internetowej Miesięcznika Benefit przeczytac można nasz artykuł na temat szybkiego czytania. Zapraszamy do lektury.
Szybkie czytanie jest umiejętnością, o której niemal każdy słyszał, lecz mało kto potrafi się nią posługiwać.A szkoda, bo w dzisiejszym świecie niemal każdy pracownik wykonujący pracę inną niż fizyczna musi każdego dnia obcować z ogromną ilością informacji, spośród których większość jest nieprawdziwa, nieistotna lub całkowicie zbędna, jednak bardzo często odróżnienie jednych od drugich przed zapoznaniem się z całością jest niemożliwe. Powoduje to ogromną stratę czasu pracownika, a co za tym idzie – pieniędzy pracodawcy.
Szybkie czytanie nie polega na udoskonaleniu dotychczasowej umiejętności czytania – różnica pomiędzy czytającym w średnim tempie uczniem podstawówki a pochłaniającym książki naukowcem czytającym klasycznie nie jest duża. Ten pierwszy może czytać w tempie około 100 słów na minutę, ten drugi nie więcej niż 300. Szybkie czytanie jest zupełnie nową umiejętnością, wymagającą zmiany stosowanej dotychczas techniki czytania. Rekordziści potrafią w ten sposób pochłaniać dziesiątki tysięcy słów na minutę, osoba przeciętna z łatwością osiągnie tysiąc.

Category: Publikacje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz