Tupcio Chrupcio. Urodzinowy prezent

Autor: Eliza Piotrowska

Wydawnictwo: Wilga

ISBN: 978-83-259-0265-0
Wiek przeznaczenia: 3+
Cena: 21 zł

Tupcio Chrupcio już od dłuższego czasu gości, w różnych odsłonach, na księgarskich półkach i dzieci zdążyły już go polubić. Tym razem towarzyszymy sympatycznej myszce w czasie przygotowań do przyjęcia z okazji jego piątych urodzin. Tupcio bardzo pragnie otrzymać z tej okazji rower, ale rodzice nie chcą mu zdradzić, jaką niespodziankę dla niego przygotowali. Jesteśmy zatem świadkami pełnego nadziej oczekiwania, smutku, gdy stwierdza on, że ktoś inny stał się właścicielem wymarzonej zabawki, aż po radość, jaką sprawia mu prezent. Tupcio pomaga także w przygotowaniach, znajdując w nich, oraz perspektywie zaproszenia kolegów, niemałą przyjemność.
Treść książki nie porywa, choć trzeba przyznać, że trzyma w napięciu. Dzieci, które lubią Tupcia Chrupcia z pewnością ucieszą się na kolejną część jego przygód, a i wśród nowych czytelników nie zabraknie z pewnością fanów.

Ilustracje, podobnie, jak w innych tomach serii są sympatyczne i nieźle uzupełniają tekst. Zarówno Tupcio, jak i jego koledzy budzą ogromną sympatię, gdy tylko się na nich spojrzy.

Czytelność jest mocną stroną zarówno recenzowanej książeczki, jak i całej serii. Czcionka jest czarna, umieszczona na białym tle, a co niezwykle ważne, naprawdę duża, co sprawia, że mogą ją czytać już przedszkolaki. Służy temu także fakt, że nie znajdziemy w niej dzielonych wyrazów. Jedyną przeszkodą jest dość duża ilość tekstu na stronie.

Książka jest mocna i przyjaźnie wykonana. Strony są szyte, a sztywna okładka bardzo przyjemna w dotyku.

Książka ta na pewno ucieszy wszystkich fanów myszki. Może służyć do wspólnej lektury przed snem, jak również, jako samodzielnie czytane opowiadanie.

Category: Nasze recenzje

- 17 sierpnia 2015