Uczę się angielskiego śpiewająco

Autor: Małgorzata Pamuła

Wydawnictwo: Nowela

ISBN: 978-83-89876-10-2

Wiek przeznaczenia: 2+,
Cena: 30 zł
Ksiazka zawiera 14 piosenek odnoszących sie do czynności codziennych, dotyczących każdego przedszkolaka w układzie chronologicznym od wstania z łóżka przez mycie się, jedzenie sniadania, az po usypianie. Pomimo, że sa ona na pierwszy rzut oka bardzo proste, zawierają bardzo wiele wyrażeń, które są bardzo przydatne i dzieki piosenkom łatwe do zapamietania. Poznać możemy cały szereg wyrażen pytających, kolory, godziny, slowa odnoszące sie do pogody, a także bardzo wiele czasowników. Większosc z nich zostaje w piosence co najmniej kilkukrotnie powtórzona, dzieki temu bardzo łatwo zapadaja w pamięć.

W książeczce znajdziemy wszystko, czego zarówno rodzic, jak i nauczyciel może potrzebować, a mianowicie transkrypcje oryginalnego tekstu, słowniczek, zapis nutowy a także pełne tłumaczenie piosenki na język polski.

Płyta jest bardzo dobrze nagrana. Melodie są różnorodne, przyjazne dla ucha, wesołe i nie nudne. Dzieci śpiewają w „Uczę się… śpiewająco” z ładnym akcentem, wyraźnie i, co niezwykle ważne – czysto. Nie krzyczą, nie skandują, ale śpiewają. Mimo, że piosenki są przeznaczone dla najmłodszych słuchaczy, nie stanowią gwałtu na uchu dorosłego. Po każdej piosence znajduje slowniczek przeczytany przez lektora, dzięki któremu dziecko przy kolejnych słuchaniach coraz latwiej wyodrębnić w piosence poszczególne wyrażenia, a także się wersja instrumentalna pozwalająca na samodzielne śpiewanie (zawiera ona podpowiedzi).

Obrazki zawarte w książkach są ładne), dzieci na nich pokazane budza sympatie zarówno rodziców, jak i najmłodszych czytelników..

Tekst jest czarny, na białym tle. Czcionka nie jest mała, jednakże mało prawdopodobne, by trzy, czterolatek sobie z nią samodzielnie poradził. A szkoda.
Książka posiada twardą okładkę. Papier, na którym została wydrukowana jest dość sztywny, błyszczący. Pomimo tego, że jest klejona, ale nie rozpada się nawet przy wielokrotnym użyciu.

Bardzo dobra książka na początek nauki języka angielskiego dla małych dzieci. Zarówno książka, jak i płyta CD są wykonane profesjonalnie i z dużą pieczołowitością. Publikacja nadaje się do zabawy w domu, ale może być również świetną pomocą podczas zajęć z języka angielskiego w przedszkolu, a nawet w pierwszych klasach podstawówki.

Category: Nasze recenzje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz