Papuk

papuk_czyli_opowiesc_o_potwornym_apetycie_na_ksiazki_b_iext26530509Autor: Joanna Kmieć
Wydawnictwo: Akapit Press
patronatISBN: 978-83-64379
Wiek przeznaczenia: 4+
Cena: 19 zł
Tytułowy Papuk, jest stworzonkiem, które rodzi się z papieru i odżywia się nim. Pojawia się w rodzinie Jaśka i Jagody po tym jak ich mama kupuje/ otrzymuje magiczną maszynę do pisania. Stworek mniej więcej przypominający psa odmieni życie całej rodziny. Wprowadzi więcej chaosu, ale też dopomoże w nawiązaniu bliskich relacji z sąsiadką.

Grafika:
Nie mam przekonania do tego by autorzy książek byli jednocześnie ich ilustratorami. Zazwyczaj nie wychodzi to książce na dobre. Tak jest także i w tym przypadku. Sposób rysowania mi po prostu nie odpowiada. Trzeba jednak przyznać, że jako uzupełnienie fabuły rysunki się sprawdzają. Rysunki są wyraźne, nawet emocje bohaterów są dobrze oddane.

Czytelność:
Czytelność jest dobra. Użyto dużej czcionki, która została rzucona na (w większości) białe tło. Ilustracje mimo, iż występują na każdej stronie nie przeszkadzają w lekturze. Wyrazy są dzielone, zatem początkującym czytelnikom mogą sprawiać pewne trudności.

Trwałość:
Książka ma miękką okładkę, jest klejona.

Ocena ogólna:
Papuk jest opowieścią dziwną, w której magia działa, lecz tylko w sposób wybiórczy. Wygląda to tak jakby autorka nie mogła się zdecydować czy pójść w stronę pełnego realizmu, czy też popychać fabułę przy pomocy czarów i niesamowitości. Warto po nią sięgnąć bo i bohaterowie są sympatyczni i problem samotności wielu starszych osób warty przeanalizowania.

Category: Bez kategorii

- 9 listopada 2014

Dodaj komentarz