Wywiad na portalu Sosrodzice.pl

Na portalu Sosrodzice.pl ukazał się wywiad z nami. Rozmowa toczyła się wokół książki, ale także na temat samego wychowania i relacji rodziców z dziećmi. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Nauka czytania niemowlaków wzbudzała mój opór. Trochę się to zmieniło po lekturze książki. Czy naprawdę to takie proste?
Natalia Minge: Z jednej strony to bardzo proste.  Oferujemy dziecku zabawę i jeżeli ona mu się spodoba, to bardzo szybko nauczy się czytać, nie wiedząc nawet, że się czegoś uczy, a w wieku kilku lat nie będzie nawet pamiętać, że kiedykolwiek nie umiało czytać. Z drugiej jednak strony wcale nie takie proste. Rodzic musi wyzbyć się wszelkich zapędów do podejmowania roli nauczyciela. Jego zadaniem nie jest dostarczanie wiedzy i sprawdzanie, ile dziecko się nauczyło. On ma się bawić i zaufać dziecku. Gdy będzie ono gotowe, to pokaże, co umie. Zrobi to znienacka, w przypadkowej sytuacji. Rodzic musi na każdym kroku pamiętać, że nie robi tego dla swojej satysfakcji, lecz daje dziecku prezent i nie ma prawa żądać w zamian popisów podczas imienin cioci.

Czytaj całość

Category: Media

- 12 maja 2015

Dodaj komentarz