Zapraszamy do zapoznania się z „Matematyką w zagadkach”

W księgarniach niedawno ukazała się „Matematyka w zagadkach”, w której powstawaniu braliśmy czynny udział. Jest to zestaw ciekawych zadań, które zachęcić mogą sześciolatka do tego, by zainteresował sie matematyką.
Tak pisze o nich wydawca:

Karty obrazkowe Matematyka w zagadkach:
– uczą matematyki poprzez zabawę
– rozwijają spostrzegawczość i pamięć wzrokową
– rozwijają logiczne myślenie
– poszerzają wiedzę ogólną dziecka

Kolorowe karty z zagadkami
Zestaw dwustronnych kart obrazkowych został specjalnie opracowany dla dzieci od 6 roku życia. Na awersie znajdują się dwie ilustrowane zagadki, a na rewersie – odpowiedzi do nich. Umożliwia to natychmiastowe sprawdzenie prawidłowego rozwiązania samodzielnie przez dziecko. Karty nie tylko uczą matematyki, lecz także ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową oraz rozwijają logiczne myślenie. Świetnie sprawdzą się w domu, w przedszkolu czy szkole. Można zabrać je na spacer lub w podróż – są doskonałym sposobem na naukę i ćwiczenie zadań matematycznych w każdej wolnej chwili!

112 ciekawych i różnorodnych zagadek
Zagadki to bardzo skuteczna forma nauki, ponieważ wzbudzają ciekawość, a ich rozwiązywanie sprawia najmłodszym przyjemność. Dzięki nim dzieci nie tylko ćwiczą i utrwalają podstawowe działania matematyczne, lecz także poszerzają wiedzę o świecie. Urozmaicone zadania sprawiają, że dzieci świetnie się bawią, a zabawne ilustracje pomagają im lepiej zrozumieć i zapamiętać reguły matematyczne.

Category: Publikacje

- 12 maja 2015

Dodaj komentarz