Zapraszamy do zapoznania się z „Moje Magiczne Figury Piszę i Zmazuję”

W księgarniach niedawno ukazały się karty „Moje Magiczne Figury Piszę i Zmazuję”, w których powstawaniu braliśmy czynny udział. Rozwiązując zadania i rysując, dzieci maja okazje zapoznac sie z nazwami i kształtami podstawowych figur geometrycznych.
Tak opisuje je wydawca:

Moje Magiczne Figury to:
– nauka rysowania figur i rozpoznawania kształtów
– przygotowanie do pisania – ćwiczenia rączki poprzez rysowanie po śladzie
– trening rączki poprzez rysowanie figur
– zmywalne strony – możliwość wielokrotnego ćwiczenia kształtów

Moje Magiczne Figury to wyjątkowy zestaw dwustronnych, ścieralnych kart do nauki rysowania i rozpoznawania figur dla najmłodszych. Dzięki kartom dzieci poznają podstawowe figury, uzupełniają obrazki oraz ćwiczą wyobraźnie dokańczając obrazki według własnego pomysłu. Pakiet przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozpoznawaniem figury, ale może być także z powodzeniem wykorzystywany przez starsze dzieci.

Kilkadziesiąt ścieralnych kart nadaje się do wielokrotnego użytku, co pozwala ćwiczyć figury tak często, aby dziecko mogło się ich bez trudu nauczyć. Na awersie karty znajduje się figura oraz rysunek do trenowania rączki. Na rewersie umieszczono zadania, rebusy oraz obrazki ułatwiające dziecku zapamiętanie figur.

Moje Magiczne Figury to unikalne karty otwierające przed dzieckiem magiczny świat kształtów. Zabawa z pakietem to także ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość. Dodatkowo karty zapewniają świetną zabawę. Doskonale nadają się do samodzielnej pracy w domu, czy pod okiem nauczyciela w przedszkolu lub szkole.

Category: Publikacje

- 12 maja 2015

Dodaj komentarz