Zapytaj misia o …

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo: Book House
ISBN: 9788376121499
Wiek przeznaczenia: 2+
Cena: 9 zł

Książeczki opierają się na schemacie pytanie – odpowiedź. W każdej z książeczek zamieszczonych jest 40 pytań i odpowiedzi na nie. Zarówno jedne jak i drugie są bardzo ciekawe i także dorosły może się wiele z tych książeczek dowiedzieć. Pozycje te udowadniają, że nawet o dosyć skomplikowanych zagadnieniach można mówić jasno, przejrzyście i stosując zrozumiały język. Przy czym co ważne, w wyjaśnieniach nie są stosowane nadmierne uproszczenia. Wielkie brawa za odkłamywanie mitów takich jak ten o noszeniu jabłek na grzbietach przez jeże.  Autorzy nie unikają też trudnych słów, przez co pozycje te nie są infantylne a stanowią źródło rzetelnej wiedzy.

Na każdej stronie zamieszczony jest obrazek z misiem odnoszący się to treści pytania. Obrazki są ładne i zajmują tylko część strony. Są czytelne i jednoznaczne a także nieprzeładowane.

Wielkość czcionki jest stosunkowo duża, co pozwala na użytkowanie jej przez wprawionego w czytaniu trzylatka. Może być to dobra książka do doskonalenia czytania.

Książki posiadają twardą okładkę. Są klejone, ale nie rozpadają się, wydrukowane są na nieco grubszym papieże. Są dosyć trwałe i przy prawidłowym odchodzeniu się z nimi mogą służyć wielu młodym czytelnikom.

Książki są godne polecenia, ładne i ciekawe. Znacznie poszerzają wiedzę. Warto je zakupić, póki są jeszcze dostępne.

Category: Nasze recenzje

- 13 maja 2015

Dodaj komentarz